İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi İşitme Denge Merkezi

Turgut Özal Tıp Merkezi, Odyoloji (İşitme ve Denge) Merkezi
Turgut Özal Tıp Merkezi, Odyoloji (İşitme ve Denge) Merkezi, baş dönmesi ve işitme kaybı olan hastalara, modern teknolojik cihazlar ve profesyonel ekip ile hizmet vermektedir. İşitme testleri olarak tam teşekküllü 3 sessiz kabin, son sistem teknolojiye sahip subjektif testler için 3 farklı Klinik Saf Ses Odyometrisi ve iki adet Davranışsal Odyometri sistemi mevcuttur. Objektif işitme testleri olarak 3 farklı Yüksek Frekans Timpanometri, yeni doğan bebeklerde İşitme Tarama cihazları, 2 farklı Otoakustik Emisyon Cihazı ve 3 farklı klinik tip İşitsel Beyin Sapı Odyometrisi Cihazı ile her yaşta hastanın işitme yolları değerlendirilebilmektedir.
Baş dönmesinin en sık nedeni iç kulak hastalıklarıdır. Bölgede tek olan merkezde artık baş dönmesi olan hastalar, daha ayrıntılı incelenebilmektedir. VNG (Videonistagmografi), VHiT (Video Head Impulse Test), VEMP (VideoElectroMyogenic Potantiels) baş dönmesi teşhis cihazları, Odyoloji (İşitme ve Denge) Merkezi’ne kazandırılmıştır.
Turgut Özal Tıp Merkezi, Odyoloji (İşitme ve Denge) Merkezi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir ve yenilenen donanımı ile Türkiye’de sayılı merkezler arasında yer almaktadır.